Meedia
Öpiku maja teise torni ehitus algas 2017. aasta kevadel ning maja valmimine on plaanis 2018. a sügisel. Pinda on teises tornis 15 800 m2.
Ka PERI’ l on selle kõiges oma oluline osa. Kaksiktorni rajamisse anti oma panus MAXIMO seinaraketiste ja TRIO seinaraketiste näol koos šahtielementidega.
MAXIMO seinaraketis on PERI poolt aastast 1996 kasutusel oleva TRIO seinaraketise edasiarendus, mis on omaette seinaraketise süsteem, kuid ühildub täies ulatuses TRIO süsteemiga.
Kahe süsteemi suurim erinevus on tõmbides, räägib Kristo Rääk (tehnilise osakonna juht, PERI AS): “Esiteks asetsevad tõmbid kilbi serva suhtes sümmeetriliselt ja teiseks on nad ühelt poolt paigaldatavad, mis säästab aega ja raha.“ Eelis on suur ka kohtades, kus ühel pool raketist on näiteks suured kõrgused või vähe ruumi,“ lisab Rääk.
Esmakordselt võeti kasutusele PERI PROKIT EP 110 piirdetüübid. Veel kasutati MULTIFLEX puittala-lavaraketist TK-lavapeadega ning SRS postivorme. Abiks olid ka BR šahti platvormid, millised on üldjuhul kasutusel kõrghoonete ehitamisel, et transportida šahtide abil kõik ehituseks vajalik turvaliselt õigesse asukohta.
Ülemiste City komme austada Eesti teadlasi, on märkimist väärt. Loo peategelane, Öpiku maja, on nimetatud Eesti astronoomiakoolkonna ühe rajaja ja silmapaistva astrofüüsiku Ernst Öpiku järgi. Nagu Öpik oli omal alal innovaatiline, on seda ka tema järgi nimetatud hooned. Öpiku maja vastab nõuetele, mis tagab hoone energiatõhususe ja keskkonnasõbralikkuse. Hoone on vastav B-energiaklassile, tänu millele on kütte ja jahutuskulud madalad ning hoone sisekliimat saab reguleerida vastavalt soovile ja ruumide kaupa.
Kui juba ehitusfaasis saab muuhulgas tänu efektiivsetele raketiselahendustele kokku hoida aega ja tööjõudu, säästes sellega raha ning kulutatavaid ressursse (energia, transport, jms.) ning valmisfaasis on tegemist tänapäevase, keskkonda hoidva ning jätkusuutliku hoonega, on kogu komplekt igas mõttes väärtuslik.